60درصد نیاز کشور در زمینه عایق های رطوبتی در شهرستان دلیجان

۲ کارگر در انفجار کارخانه ايزوگام سوختند
اکتبر 1, 2015

60درصد نیاز کشور در زمینه عایق های رطوبتی در شهرستان دلیجان

دبیر انجمن عایق‌های رطوبتی استان مرکزی، اظهار کرد: بیش از 60 درصد از نیاز داخلی کشور توسط این انجمن و در شهر دلیجان تأمین می‌شود به همین دلیل این شهر از جایگاه بالایی در کشور در زمینه تولید عایق‌های رطوبتی برخوردار است. حیدری در گفت‌و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه مرکزی، گفت: خوشه صنعتی عایق‌های رطوبتی دلیجان با بیش از 80 کارخانه مجموعه‌ای عظیم در تولید عایق‌های رطوبتی را در بر می‌گیرد به گونه‌ای که این خوشه علاوه بر تولید عاق رطوبتی مورد نیاز داخل در حوزه صادارت نیز فعال است.

وی با بیان اینکه 86 شرکت بزرگ و کوچک زیر مجموعه این انجمن هستند، گفت: این انجمن در سال 84 با هدف ایجاد هماهنگی‌های لازم و افزایش کارایی این بخش از صنعت در شهرستان دلیجان ایجاد شد. حیدری در ادامه گفت: طی بررسی‌های به عمل آمده توسط وزارت صنعت معدن و تجارت، این انجمن بزرگترین خوشه صنعتی کشور به حساب می‌آید و حائز رتبه اول کشوری در تولید عایق‌های رطوبتی است. حیدری در مورد توان صادراتی این انجمن نیز با بیان اینکه پنج یا شش شرکت عضو این انجمن در حوزه صادرات فعالیت دارند، گفت: متأسفانه در سال 91 این انجمن صادرات نداشته است. وی از مهم‌ترین دلایل این مشکل را نوسانات بازار ارز، افزایش قیمت مواد اولیه و موانع صادراتی دانست و گفت: این شرکت‌ها قیر مورد نیاز خود به عنوان یکی از مهم‌ترین مواد اولیه را از طریق بورس تهیه می‌کنند. حیدری گفت: روال کار به گونه‌ای است که این قیر باید توسط شرکت‌های قیر ساز در اختیار شرکت‌های تولید ایزوگام قرار گیرد و شرکت‌های تولیدکننده قیر نیز باید اعلام کنند که این انجمن و شرکت‌های عضو آن قیر مورد نیاز تولیدات خود را از طریق این شرکت‌ها تهیه کرده‌اند تا اجازه صادرات به شرکت‌های عایق رطوبتی داده شود ولی متأسفانه در سال 91 این اقدام توسط شرکت‌های تولیدکننده قیر انجام نشد. وی خاطرنشان کرد: در این راستا مکاتبات بسیاری با وزارتخانه انجام شده است ولی تا به حال به نتیجه مشخصی نرسیده‌ایم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>