یکشنبه تحریم ها از سوی اروپا به پایان میرسد

جزئیات بیشتر از تیراندازی در دزفول از زبان عزادار مصدوم حادثه
اکتبر 18, 2015
تصاویر اولین بازی پرسپولیس بدون هادی و در کنار هانی نوروزی
اکتبر 18, 2015

یکشنبه تحریم ها از سوی اروپا به پایان میرسد

یکشنبه تحریم ها از سوی اروپا به پایان میرسد

یک دیپلمات غربی اعلام کرد: اتحادیه اروپا در چارچوب توافق هسته ای ماه ژوئیه با ایران، روز یکشنبه رسما تحریم ها علیه ایران را لغو می کند.

 

به گزارش خبرگزاری اقتصادایران به نقل از خبرگزاری فرانسه ،روز یکشنبه اتحادیه اروپا، چارچوب قانونی برای لغو تمامی تحریم های اقتصادی و مالی مربوط به موضوع هسته ای ایران را تصویب می کند.

 

این دیپلمات به خبرنگاران گفت: اما این تدابیر زمانی اجرا خواهد شد که آژانس بین المللی انرژی اتمی تمامی گزینه ها را تیک زده باشد، یعنی اجرای تمامی تعهدات از جانب ایران برای کاهش قابل توجه برنامه هسته ای این کشور را بررسی کرده باشد.

 

تصمیم روز یکشنبه پیش از هر چیزی یک تصمیم رسمی است زیرا به تصویب تصمیماتی برای تعلیق و سپس لغو تحریم های سنگین اقتصادی، مالی و فردی اختصاص داد که اتحادیه اروپا طی یک دهه علیه ایران تصویب کرده است.

 

این دیپلمات غربی گفت: هر چند لغو تحریم ها – که فهرست طولانی از بانک ها ، شرکت های نفتی و گازی ایران را شامل می شود – عملا اواخر دسامبر و یا اوایل سال آینده میلادی اجرا خواهد شد، اما مرحله روز یکشنبه دومین نقطه عطف مهم در اجرای این توافق است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>